• polski
  • PLN
    • EUR
    • USD
Blog Reflect.

Nowości w świecie znakowania odzieży.

3 najtrwalsze metody znakowania odzieży, o których powinieneś wiedzieć więcej.

4 stycznia 2017

Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jaką technikę znakowania odzieży wybrać, aby nadruk nie sprał się po kilku praniach, a efekt utrzymywał się przez długie lata. My przychodzimy z pomocą i opowiemy o 3 najtrwalszych metodach znakowania odzieży, o których powinieneś wiedzieć więcej.

Sublimacja od A do Z

Jest to technika, która znajduje się w czołówce najtrwalszych metod znakowania, jednak musimy pamiętać o tym, że za pomocą sublimacji możemy znakować jedynie materiały wykonane z 100% poliestru bez domieszki innych materiałów. Warto wspomnieć również o tym, że nadaje się do znakowania tylko jasnych materiałów, gdyż wtedy doskonale odzwierciedla wielokolorowe projekty. Jeśli chcesz wykonać sublimację na ciemnej koszulce, to do nadruku możesz użyć jedynie kolor czarny. Sublimacja świetnie nadaje się do znakowania odzieży sportowej.

Sublimacja

Wszystko o hafcie komputerowym

Haft komputerowy to metoda znakowania, która jest bardzo trwała i ekskluzywna. Haft można wykonać na wielu elementach garderoby, takich jak bluzy, czapki, koszule polary, torby oraz ręczniki. Można uzyskać nieprawdopodobny efekt poprzez użycie metalizowanych nici oraz ognioodpornych. Haft jest nieprawdopodobnie odporną metodą na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach. Pamiętajmy jednak, że haft możemy wykonywać na grubych materiałach – powyżej 190g oraz jest nieopłacalny, jeśli chcemy wyhaftować duży obszar.

Haft komputerowy

Poznaj sitodruk!

Sitodruk jest techniką z długą tradycją, tym samym należy do najtrwalszych metod znakowania odzieży. Tę technikę znakowania można używać na materiałach poliestrowych i bawełnianych, jednak nie jest ona ograniczona jedynie do odzieży. Sitodrukiem możemy znakować również szkło, papier, ceramikę oraz przedmioty drewniane. Dodatkowym niesamowitym plusem jest możliwość uzyskania nietypowych efektów; neonowe, srebrne i złote nadruki, efekt rozmycia i wiele innych. Sitodruk staje się opłacalny, gdy chcemy oznakować minimum 30 sztuk odzieży. Pamiętajmy jednak, że nie można stosować go na polarach, a projekt musi być taki sam dla całego nakładu.

Sitodruk

Wróć do listy

Chcesz skorzystać z naszych usług?

Złóż zapytanie

Zaufali nam

68,728 Klientów
162,844 Zamówień
85 Pracowników
17 Lat na rynku